UTK: Czekamy od jutra na targach Trako

UTK: Czekamy od jutra na targach Trako

23 września 2019 | Źródło: UTK
PODZIEL SIĘ

Debata o bezpieczeństwie na kolei, podpisanie porozumienia z Agencją Kolejową Unii Europejskiej odnośnie IV pakietu kolejowego oraz szkolenie Akademii UTK z nowych zasad dopuszczeń pojazdów to niektóre z wydarzeń, które organizuje Urząd Transportu Kolejowego na targach Trako 2019. Kolejna edycja międzynarodowych targów kolejowych Trako 2019 rozpoczyna się we wtorek, 24 września 2019 r. w Gdańsku.

Fot. Archiwum KK

Pierwszego dnia Targów nastąpi uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego jako krajową władzą bezpieczeństwa a Agencją Kolejową Unii Europejskiej. Dokument dotyczy podziału zadań między agencją a urzędem w ramach IV pakietu kolejowego.

– IV pakiet kolejowy zacznie w Polsce obowiązywać w połowie przyszłego roku. Wszyscy musimy się do tego odpowiednio przygotować – zarówno administracja rządowa jak i przedsiębiorcy. Porozumienie z Agencją Kolejową Unii Europejskiej jest istotnym elementem wpływającym na sposób dopuszczenia pojazdów kolejowych oraz wydawania jednolitych certyfikatów bezpieczeństwa – mówi dr inż. Ignacy Góra, Prezes UTK. Wszystkich chętnych do udziału wydarzeniu zapraszamy do na pierwszym piętrze centrum konferencyjnego o godzinie 13:00.

25 września odbędzie się debata na temat stanu bezpieczeństwa kolei. Wśród omawianych tematów na przejazdach kolejowo-drogowych, sposoby nowych zabezpieczeń i , które pomogą zmniejszyć liczbę wypadków.

Na 26 września zaplanowane są warsztaty dotyczące dopuszczenia pojazdów kolejowych w ramach IV pakietu kolejowego. W zakresie szkolenia zarówno sprawy techniczne (zmiany w dopuszczonym do eksploatacji pojeździe kolejowym), organizacyjne (punkt kompleksowej obsługi OSS) oraz prawne (przegląd decyzji i procedury odwoławczej).

Ostatniego dnia targów, 27 września w ramach Dnia Edukacji i Kariery, UTK zaprasza wszystkich szukających ciekawego miejsca pracy. Odwiedzający zapoznają się z ofertami oraz ze specyfiką pracy urzędu.

Również tego dnia do dyspozycji odwiedzających targi będzie Rzecznik Praw Pasażera Kolei, który w centrum wystawienniczego odpowie na pytania związane z prawami pasażerów oraz pozasądowym rozstrzyganiu sporów z przewoźnikami kolejowymi. Ten dzień to również finał akcji Trako Dzieciom, gdzie zorganizujemy lekcję w ramach Kampanii Kolejowe ABC.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Zmiany wizerunkowe SKB - Właściwym Torem Zmiany wizerunkowe SKB - Właściwym Torem
Następny artykuł Stadler na TRAKO 2019 Stadler na TRAKO 2019