Koleje Śląskie: 22 września zamień auto na pociąg!

Koleje Śląskie: 22 września zamień auto na pociąg!

19 września 2019 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem Koleje Śląskie zachęcają do wspólnego świętowania Europejskiego Dnia bez Samochodu i przetestowania podróży pociągiem. 22 września dla wszystkich kierowców proponują bezpłatne przejazdy.

Fot. Koleje Śląskie

Bezpłatne przejazdy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu będą obowiązywać przez cały dzień, na wszystkich liniach  Kolei Śląskich– jedyny drobny wyjątek stanowi przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin. Aby skorzystać z powyższej propozycji wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. Co istotne, każdy kierowca może zabrać ze sobą w podróż jedną osobę towarzyszącą.

Koleje Śląskie w tym roku już po raz piąty przyłączą się do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Po raz pierwszy wyszliśmy z inicjatywą bezpłatnych przejazdów w tym dniu w 2015 roku – i z dumą możemy stwierdzić, że z roku na rok nasza propozycja cieszy się coraz większą popularnością. Łącznie w ramach obchodów Koleje Śląskie przewiozły prawie 8000 osób, a razem uczestnicy akcji przejechali pociągami przewoźnika blisko 420 000 kilometrów! Dodatkowo, podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem śląski przewoźnik przyłączy się również do różnego rodzaju inicjatyw organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Być może bezpłatne przejazdy zachęcą kierowców do przetestowania bardziej ekologicznych form transportu od „własnych czterech kółek” i być może wprowadzenia stałych zmian w podróżniczych zwyczajach. Pociąg jest bowiem nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska, ale w wielu wypadkach również wygodniejszy i szybszy. Dla przykładu czas przejazdu pociągiem Kolei Śląskich z centrum Sosnowca do centrum Katowic wynosi zaledwie 10 minut – trudno mówić o podobnym wyniku przy przejeździe samochodem, szczególnie w godzinach szczytu. Warto zatem już w najbliższą niedzielę bezpłatnie sprawdzić, jak podróżuje się pociągiem Kolei Śląskich, a po testach przemyśleć przesiadkę z auta na kolej.