Grupa Orlen zwiększy flotę cystern kolejowych

Grupa Orlen zwiększy flotę cystern kolejowych

10 lipca 2019 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Grupa Orlen zwiększy liczbę dzierżawionych cystern kolejowych  wykorzystanych do przewozu produktów rafineryjnych i petrochemicznych. PKN Orlen ogłosił postępowanie obejmujące dzierżawę 2 tys. wagonów. Jak poinformował koncern celem postępowania jest zabezpieczenie obecnych i przyszłych operacji logistycznych.

Fot. Orlen KolTrans
PKN Orlen poinformował, że postępowanie obejmuje dzierżawę cystern kolejowych na potrzeby samej spółki, a także innych podmiotów z jej grupy, takich  jak: Anwil, Orlen KolTrans oraz czeski Unipetrol.

Realizowane postępowanie to nasza odpowiedź na dynamiczny wzrost wolumenów sprzedażowych na rynku. Dzięki centralnemu podejściu do dzierżawy cystern kolejowych ujednolicamy standardy współpracy z rynkiem zewnętrznym w ramach całej Grupy Orlen. W ten sposób zwiększamy bazę kontrahentów i optymalizujemy koszty, co sprawia, że nasz łańcuch dostaw jest jeszcze bardziej konkurencyjny - powiedziała dyrektor biura zakupów bezpośrednich PKN Orlen Agnieszka Trębicka.

PKN Orlen podkreślił m.in., że realizowane postępowanie zakupowe, obejmujące 2 tys. wagonów, ma na celu zabezpieczenie obecnych i przyszłych potrzeb przewozowych. Spółka podała, iż oferty w postępowaniu można składać do 29 lipca.

Zapotrzebowanie obejmuje różne rodzaje cystern do transportu produktów rafineryjnych i petrochemicznych, takich jak frakcje lekkie, średnie i ciężkie, paliwo lotnicze, czy PTA. Jak poinformowano przewidziane są różne okresy dzierżawy od 1 roku do 7 lat, które są uzależnione od  planów przewozowych oraz proponowanych warunków handlowych.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł FPS Cegielski z wynikiem na plusie FPS Cegielski z wynikiem na plusie
Następny artykuł Wi-Fi w Pendolino. Czyli nie ma już prywatności w podróży. Wi-Fi w Pendolino. Czyli nie ma już prywatności w podróży.