Będzie port multimodalny w Karsznicach

Będzie port multimodalny w Karsznicach

08 lipca 2019 | Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
PODZIEL SIĘ

W dniu 4 lipca br. w trakcie spotkania marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera z przedstawicielami największych spółek PKP i samorządowcami ze Zduńskiej Woli padła deklaracja budowy portu multimodalnego w Karsznicach.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Na zaproszenie Grzegorza Schreibera w spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim wzięli udział m.in.: Mirosław Antonowicz - członek zarządu PKP S.A., Czesław Warsewicz - prezes zarządu PKP Cargo S.A. Robert Sobczak - członek zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Choć spotkanie miało charakter roboczy, to deklaracje jego uczestników mają bardzo konkretny wymiar.

Z przebiegu rozmów wynikało, że  reprezentowane na spotkanie spółki PKP zainteresowane są powstaniem portu kolejowo-drogowego koło Zduńskiej Woli. W najbardziej optymistycznym wariancie jego budowa mogłaby się rozpocząć jeszcze w bieżacym roku.  - Bardzo mi zależało na tej inwestycji, bo upatruję w niej wielką szansę nie tylko dla mieszkańców Zduńskiej Woli i powiatu zduńskowolskiego, ale dla całej zachodniej części województwa łódzkiego – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.Bardzo się cieszę, że udało nam się przezwyciężyć trudności i możemy przystępować do budowy.
 
W czasie spotkania deklarację współpracy złożyli samorządowcy ze Zduńskiej Woli i powiatu zduńskowolskiego. Obiecali, że w ciągu 2 tygodni przekażą spółce PKP S.A. dokumentację, dzięki której będzie możliwe uruchomienie procedur. Spotkanie odbyło się z inicjatywy marszałka Grzegorza Schreibera.