Solaris Urbino dla Pabianiczan

Solaris Urbino dla Pabianiczan

15 czerwca 2019 | Źródło: Kurier Kolejowy / Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
PODZIEL SIĘ

!4 czerwca w Pabianicach oficjalnie przekazano do eksploatacji autobusy Solaris Urbino 12 Hybryda, łączące silnik spalinowy z elektrycznym, zakupione w ramach projektu pn. „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.w uroczystości wziął udział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Fot. UMWŁ

- Elektromobilność to jeden z bardzo ważnych celów rządu Prawa i Sprawiedliwości. To rząd Mateusza Morawieckiego chce uruchomić produkcję samochodów elektrycznych w Polsce. Mam nadzieję, że takich przykładów, jak ten w Pabianicach będzie w naszym regionie więcej. Pracujemy nad tym i chcielibyśmy, żeby województwo łódzkie było jednym z liderów elektromobilnościpowiedział podczas uroczystości marszałek Grzegorz Schreiber.

Przekazane autobusy to ostatnia partia z 18 objętych projektem. Wcześniej mieszkańcy Pabianic mogli się już przekonać o walorach użytkowych Solarisów. Napęd hybrydowy przynosi ok 30% oszczędności w spalaniu tradycyjnego paliwa. Nowe pojazdy, oprócz napędu hybrydowego wyposażone są w nowoczesne rozwiązania techniczne ułatwiające obsługę pasażerów. Hybrydy, które poruszają się po pabianickich ulicach zostały wyposażone w automatyczną klimatyzację, rozbudowany monitoring, informację pasażerską, a także sieć Wi-Fi i gniazda do ładowania z wejściem USB. Co ciekawe, jest to pierwszy w Europie seryjnie produkowany autobus hybrydowy.