LOTOS Kolej na największych targach logistycznych w Europie

LOTOS Kolej na największych targach logistycznych w Europie

14 czerwca 2019 | Źródło: Lotos Kolej
PODZIEL SIĘ

Przedstawiciele LOTOS Kolej wzięli udział w targach Transport Logistic w Monachium, które odbyły się na początku czerwca. Spotkali się z tam z przedstawicielami firm transportowo-logistycznych z całej Europy, które działają w branży przewozów kolejowych.

Fot. Lotos Kolej

Tematyka rozmów handlowych dotyczyła m.in. otrzymania przez LOTOS Kolej licencji na wykonywanie przewozów przy zastosowaniu łączonych listów przewozowych CIM/SMGS w przewozach tranzytowych oraz stosowania zabezpieczenia generalnego dla przewozów towarów w ramach unijnej/wspólnej procedury tranzytu z jednoczesnym zwolnieniem z obowiązku składania zabezpieczenia. Spotkało się to z zainteresowaniem ze strony czeskich, francuskich, niemieckich i włoskich partnerów.

Ponadto, obecność na targach była okazją do omówienia obecnych i potencjalnych kontraktów dotyczących innych regionów Europy, m.in. Austrii, Białorusi, Litwy, Rosji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Węgier.

Podczas targów przedstawicielom LOTOS Kolej udało się nawiązać nowe kontakty biznesowe. Spółka jest czołowym polskim przewoźnikiem towarowym, a przewozy w Niemczech wykonuje jako jeden z nielicznych licencjonowanych podmiotów z Polski. Możliwe, że nowe kontakty zaowocują przedstawieniem ofert na nowe relacje międzynarodowe oraz krajowe.    

Historia targów Transport Logistic sięga 1978 roku. Każda edycja tego wydarzenia cieszy się dużym zainteresowaniem największych graczy w branży transportowo-logistycznej, czego dowodem są liczby - ponad 2 100 wystawców z 62 państw i ponad 60 tysięcy gości z 123 państw całego świata. Sama powierzchnia targowa to ponad 115 tysięcy metrów kwadratowych. Kolejne targi Transport Logistic już za dwa lata.

 

LOTOS Kolej to drugi największy przewoźnik kolejowy w Polsce pod względem pracy przewozowej. Aktualnie mająca siedzibę w Gdańsku spółka eksploatuje 128 lokomotyw i 4235 wagonów, świadcząc usługi dla spółek Grupy Kapitałowej LOTOS i dla klientów zewnętrznych.