Pociąg specjalny wjedzie na podziemny dworzec Łódź Fabryczna

Pociąg specjalny wjedzie na podziemny dworzec Łódź Fabryczna

23 października 2015 | Autor: AM | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Do podziemnego dworca Łódź Fabryczna w przyszłą środę wjedzie pierwszy pociąg. Będzie to "Ekspress Inwestycyjny", czyli specjalny skład przygotowany PKP PLK, która chce pokazać dziennikarzom realizowane przez siebie modernizacje infrastruktury kolejowej.

Fot. PKP PLK

Pociąg wyjedzie z Warszawy Centralnej (odjazd o godz. 9.30) w kierunku Łodzi, ale zanim dojedzie na Fabryczną, przedstawiciele PKP PLK chcą zaprezentować zmiany wykonane na trasie Warszawa - Skierniewice. Następnie skład dotrze do Łodzi i jako pierwszy w historii dworca wjedzie do podziemnej stacji Łódź Fabryczna (ok. godz. 10.45). W drodze powrotnej pociąg przejedzie przez stacje: Piotrków Trybunalski, Częstochowa Stradom, Włoszczowa Płn., Grodzisk Mazowiecki i zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna.

Budowę dworca Łódź Fabryczna rozpoczęto w 2011 roku planując zakończenie w lutym 2015 roku. Terminu nie dotrzymano z powodu m.in. zmian projektu ze względu na utrudnienia geologiczne na trasie tunelu prowadzącego do stacji, a także formalne problemy z przejęciem terenów, na których powstaje główny wjazd na dworzec. Według nowego harmonogramu z dworca Łódź Fabryczna pasażerowi będą mogli skorzystać w sierpniu 2016 roku.

Relację z tego przejazdu opublikujemy oczywiście na portalu.
 

PODZIEL SIĘ