ŁKA jest gotowa łączyć Łódź z Warszawą

ŁKA jest gotowa łączyć Łódź z Warszawą

22 października 2015 | Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
PODZIEL SIĘ

Jeśli Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju się zgodzi, od grudnia Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapełniłaby lukę w popołudniowych przewozach między Łodzią a Warszawą. Zdaniem pasażerów, oferta PKP Intercity jest niewystarczająca w kontekście weekendowych połączeń Łodzi i Warszawy. Dlatego władze samorządu województwa łódzkiego gotowe są podjąć się przewozów pasażerskich do stolicy.

Fot. lodzkie.pl
W przypadku połączeń między Łodzią Kaliską a Warszawą, luki między pociągami Intercity do stolicy w niedziele wynoszą do 4 godzin. Natomiast jeśli chodzi o pociągi interREGIO – od 3 do 4 godzin.

 
– Aby uruchomić połączenie do Warszawy, ŁKA potrzebuje zgody Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na użycie taboru spółki. Wniosek w tej sprawie został już złożony w resorcie. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zaczną jeździć do stolicy od zmiany rozkładu jazdy, czyli od 13 grudnia br. – powiedział Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.
 
Na początek kursy byłyby tylko w niedziele. Pociąg z Łodzi Kaliskiej wyjeżdżałby po godz. 15.00. Pociąg z Warszawy Wschodniej – ok. godz. 18.00.
 
Tabor ŁKA umożliwia przejazd do Warszawy w 63 minuty. Natomiast gdyby miał zatrzymywać się na stacjach: Łódź Widzew, Koluszki, Skierniewice, Żyrardów, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia, to możliwości trakcyjne taboru pozwalają na przejazd w 68 minut.
 
Cena biletu byłaby podobna do cen obowiązujących dziś u innych przewoźników. Podróżni jadący takim połączeniem mogliby korzystać ze wszystkich ulg ustawowych przysługujących pasażerom pociągów osobowych (m.in. studenci, nauczyciele).

PODZIEL SIĘ